Wedding Planner
FAQ
Jeśli organizacja wesel to Twoja pasja zostań Franczyzobiorcą!
Jeśli ślub i wesele to tematyka, która Cię fascynuje, a organizacja wesel to Twoja pasja. Zostań naszym Franczyzobiorcą. Masz mnóstwo pytań i wątpliwości? Chętnie je rozwiejemy.
Szukamy przede wszystkim osób, które:
są przedsiębiorcze, ambitne
mają zmysł organizacyjny
są zorganizowane i systematyczne
mają doświadczenie w pracy z ludźmi
są komunikatywne w kontaktach międzyludzkich
wykazują empatię i są otwarte na opinie innych
potrafią rozwiązywać problemy i szybko podejmować decyzje
są kreatywne
cechują się pasją do tworzenia wyjątkowych uroczystości i spełniania marzeń Klientów
chcą popularyzować zawód, jakim jest Konsultant Ślubny
rozumieją zasady franchisingu
Warunki formalne, które musisz spełniać:
własny samochód osobowy i komputer przenośny
stały dostęp do urządzenia wielofunkcyjnego (ksero, drukarka)
własna działalność gospodarcza, lub gotowość do jej rejestacji
środki finansowymi na pokrycie opłat początkowych i kosztów w pierwszych miesiącach działalności
ukończone autorskie szkolenie Wedding Planner Masterclass, organizowane przez Ślubną Pracownię
Jestem zainteresowana/y wykupieniem licencji franczyzowej Ślubnej Pracowni - co dalej?
Zapraszamy do zakładki Kontakt.
Tam znajdziesz namiary do Franczyzodawcy. Skontaktuj się z nami. W odpowiedzi prześlemy Ci dokładniejsze informacje na temat rozpoczęcia współpracy, opłat licencyjnych, marketingowych itd.
Kolejnym krokiem będzie spotkanie (około 2-3 godziny), na którym poznamy się i omówimy najważniejsze zagadnienia związane z rozpoczęciem współpracy.
Jeśli po spotkaniu Twój zapał nie opadnie, prześlemy Ci szkic umowy. Wtedy też przyjdzie czas na szkolenie wstępne.
Po szkoleniu wspólnie podejmiemy ostateczną decyzję o współpracy i podpisaniu umowy franczyzowej.
Czy aby zostać się Waszym Franczyzobiorcą muszę posiadać doświadczenie w organizacji ślubu i wesela?
Wskazane jest zainteresowanie branżą weselną i wcześniejsze doświadczenie w obsłudze Klienta i zarządzaniu zespołem ludzi.
Konsultant ślubny to zawód nowy, więc zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielu jest specjalistów w tej dziedzinie. Dobrze będzie, jeśli miałaś/eś możliwość współuczestniczenia w przedsięwzięciu, jakim jest organizacja ślubu i wesela, np. jako świadek/świadkowa itp.
Jeśli nie, nic nie szkodzi.
Możesz liczyć na nasze gruntowne szkolenie wstępne i franczyzowe, obejmujące zarówno zasady obsługi Klienta, jak i tradycje, zwyczaje oraz mody ślubne. Szkolimy od A do Z, przekazując maksimum wiedzy, aby żadne pytanie przyszłego Klienta nie było dla Ciebie zaskoczeniem.
Czy ukończenie szkolenia wstępnego daje mi pełną wiedzę potrzebną do otwarcia oddziału Ślubnej Pracowni?
To szkolenie jest tylko wstępem i ma dawać kandydatowi na Franczyzobiorcę odpowiedź, czy chce związać się z branżą ślubną i naszą firmą.
Pozwoli mu ono także posiąść podstawową wiedzę na temat zawodu, jakim jest konsultant ślubny.
Po wykupieniu licencji każdy Franczyzobiorca przechodzi dodatkowe, dwu-dniowe szkolenie teoretyczne, znacznie pogłębiające uzyskane wcześniej kompetencje, oraz szkolenie praktyczne w postaci uczestnictwa w koordynacji ślubu i wesela. Dopiero w ten sposób w pełni przekazujemy nasze know-how, którego owocem będzie udane wesele.
Czym różni się szkolenie wstępne od szkolenia franczyzowego?
Szkolenie wstępne ma na celu pokazanie aspektów pracy konsultanta ślubnego i prowadzenia własnej agencji ślubnej. Ma dać podstawową wiedzę na temat zasad panujących w branży, obsługi Klienta, współpracy z podwykonawcami oraz aspektów prawnych, jakich wymaga organizowanie wesel.
Na szkoleniu wstępnym pokazujemy, jakie są możliwości rynku, stawiamy pytania, na które uczestnicy sami muszą sobie odpowiedzieć, organizując swój biznes i wybierając właściwą dla siebie metodę promocji, pozyskania Klientów itp.
Szkolenie franczyzowe daje naszym Franczyzobiorcom szczegółowe odpowiedzi na te pytania, pokazuje dokładne narzędzia, jakimi posługujemy się w Ślubnej Pracowni i dzięki którym odnosimy sukcesy.
Ukończyłam/em już inne szkolenie dla konsultantów ślubnych, czy muszę brać udział w Waszym szkoleniu wstępnym?
Szkolenie wstępne jest obowiązkowe, bowiem jego zakres wykracza poza standardowe szkolenia dostępne na rynku.
W naszej ocenie konsultanci ślubni powinni być nie tylko świetnymi organizatorami, ale też doskonałymi biznesmenami.
Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu codziennej pracy konsultanta ślubnego, na szkoleniu poruszamy kwestie zasad współpracy w ramach sieci franczyzowej oraz wiele tematów typowo biznesowych, które nie pojawiają się na innych kursach.
Jeśli Twoja wiedza o codziennej pracy konsultanta będzie szeroka, jest możliwość wzięcia udziału tylko w pierwszym dniu szkolenia. Jednak te kwestie wymagają indywidualnych ustaleń i negocjacji.
Co jeśli na szkoleniu wstępnym będzie kilka osób zainteresowanych otwarciem oddziału w jednym regionie?
Może zdarzyć się, że w jednym szkoleniu wezmą udział osoby zainteresowane wykupieniem licencji w tym samym mieście czy województwie.
Przede wszystkim wpływ na ostateczny nasz wybór ma dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata na Franczyzobiorcę (choć oczywiście nie wymagamy wcześniejszej znajomości branży ślubnej), aktywny udział w szkoleniu, wyniki testu wiedzy i testu predyspozycji do prowadzenia własnej firmy.
Konsultant ślubny to osoba wszechstronna, która musi wykazywać odpowiednie kompetencje, które my weryfikujemy. Ponadto zawsze ze wszystkimi kandydatami przeprowadzamy indywidualne rozmowy, które w większości sytuacji dają pełny obraz obu stronom, czy są zainteresowane współpracą.
Jakie środki muszę przeznaczyć na pokrycie wstępnej opłaty licencyjnej?
Nasza agencja ślubna przekazuje wszelkie informacje finansowe (poziom opłaty wstępnej, opłat miesięcznych i marketingowych) drogą mailową, po bezpośrednim kontakcie.
Wysokość opłaty wstępnej uzależniona jest od wielkości i zaludnienia terenu, na który ma być udzielona licencja. W celu zapoznania się ze szczegółami prosimy o wcześniejszy kontakt z Franczyzodawcą.